مزایا و معایب لیزر مو زائد

برخی از مزایا و معایب لیزر مو زائد

لیزر یکی از روش ­هایی است که برای کاهش و حذف موهای زائد استفاده می­ شود. این روش درمانی کمی دردناک به نظر می رسد. بنابراین استفاده از ژل بی حس کننده، موضوع این مقاله در نظر گرفته شده است. در واقع ژل ها و کرم های بی حس کننده، به صورت موضعی انتهای رشته های عصبی در پوست را از کار می اندازند. از این رو حس درد به مغز منتقل نخواهد شد.

کلیک کنید:

تزریق ژل لب مدل روسی، قلوه ای و چاکدار و مراقبت های قبل و بعد از آن

در ادامه به بررسی موارد زیر می پردازیم:

  • انواع برندهای ژل در لیزر
  • برخی از مزایا و معایب لیزر
  • عوامل موثر بر اثربخشی لیزر
  • نکات تکمیلی در خصوص لیزردرمانی

برای کسب اطلاعات بیشتر تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

انواع برندهای ژل

انواع برندهای ژل در لیزر:

    انواع برندهای ژل و پمادهای بی حس کننده بر پایه ی لیدوکائین هستند که به صورت موضعی به محل مورد نظر ضماد می شوند. یکی از برندهای ژل که در بی حس کردن موضعی قبل از لیزر مورد استفاده قرار می گیرد؛ زایلوژل می باشد. هر 100 گرم ژل زایلوژل حاوی 2 گرم لیدوکائین می باشد. بهتر است برای اثربخشی بیشتر این بی حس کننده، 25 تا 30 دقیقه منتظر باشید تا رشته های عصبی ناحیه ی مورد نظر کاملا از کار بیفتند. علاوه بر ژل های بی حسی، انواع پمادها و کرم های بر پایه ی لیدوکائین نیز در بی حس کردن قبل از لیزر کاربرد دارند.

پماد زایلاپی یکی از پمادهایی است که در کاهش درد لیزر بسیار مرسوم شده است. این پماد نیز بر پایه ی لیدوکائین می باشد. پماد املا نیز شباهت زیادی به پماد زایلاپی دارد که یک بی حس کننده ی موضعی به شمار می رود. یکی دیگر از پمادهای بی حسی، پماد اپی واید می باشد که تاثیر به سزایی در کاهش درد موضعی دارد.

کلیک کنید:

لیزر موهای زائد چگونه انجام می شود؟

برخی از مزایا و معایب لیزر:

    لیزردرمانی روشی است که مزایای زیادی نسبت به سایر روش ها دارد. از جمله این مزایا می توان به کاهش حجم موهای زائد، نازک شدن موها و هم چنین تاخیر در رویش مجدد موها اشاره کرد. این روش نسبت به روش های اصلاح موهای زائد کمی گران تر می باشد که نسبت به مزایای آن قابل چشم پوشی است.

عوامل موثر بر اثربخشی لیزر:

برای اثربخشی لیزر، باید نکات لازم را رعایت بفرمایید. از جمله این نکات تمدید به موقع جلسات لیزر می باشد. معمولا پس از 30 تا 45 روز، باید مجدد نقاط رویش موهای زائد را لیزر کنید.

هم چنین بهتر است از یک برند دستگاه لیزر استفاده کنید. ضمن این که استفاده از برندهای لیزر معتبر و به روز در اثربخشی لیزر بسیار موثر می باشد.

پمادهای بی حسی

نکات تکمیلی در خصوص مزایا و معایب لیزر :

هزینه ی لیزر بسته به تعداد نواحی که می خواهید لیزر کنید؛ متغیر می باشد. ضمن این مهارت و تخصص اپراتور لیزر بر اثربخشی این روش درمانی موثر خواهد بود . پوست شما مظهر زیبایی شماست لذا مراجعه به مراکز معتبر و زیر نظر پزشک را فراموش نکنید تا از عوارض جبران ناپذیر در امان باشید.

کلیک کنید : 

تفاوت دستگاه لیزر دایود و الکس و سایر دستگاه ها چیست؟

 


۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *