بوتاکس دارویی است که پزشکان سالها برای درمان چین و چروک صورت از آن استفاده می کنند. تزریق بوتاکس در غرب تهران زیر نظر متخصصین این حرفه انجام می شود.

گالری عکس دکتر فراهانی کلیک

تزریق بوتاکس نام تجاری سمی است که توسط باکتری Clostridium botulinum ساخته می شود. مارک های دیگری مانند Dysport و Xeomin نیز وجود دارد. اصطلاحی بوتاکس به دلیل اینکه  اولین سم بوتولینوم تزریقی بود بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

تزریق بوتاکس در غرب تهران

مرکز تزریق بوتاکس در گیشا کلیک

بوتاکس چگونه کار می کند؟

تزریق بوتاکس موجب مسدود شدن سیگنال های عصبی به قسمت عضلات می شود. با این تزریق عضله تزریق شده  دیگر نمی تواند انقباض داشته باشد. این فرآیند موجب شل و نرم شدن چروکها می شود. بوتاکس اغلب در خطوط پیشانی ، خطوط اطراف چشم و خطوط اخم استفاده می شود.

جراحی و تزریق بوتاکس در غرب تهران بدون بیهوشی است و تنها چند دقیقه طول خواهد کشید. فرد تزریق کننده با استفاده از یک سوزن کوچک  تزریق بوتاکس را روی عضله مورد نظر انجام می دهد و این تزریق درد بسیار کمی خواهد داشت. به طور کلی 7 تا 14 روز طول می کشد تا اثر کامل داشته باشد.


 

تزریق بوتاکس در غرب تهران

تزریق بوتاکس لب – قبل و بعد

تزریق بوتاکس در غرب تهران

تزریق بوتاکس خطوط اطراف چشم

تزریق بوتاکس در پیشانی

تزریق بوتاکس در پیشانی

تزریق بوتاکس در غرب تهران چگونه استفاده می شود؟

رایج ترین دلیل استفاده پزشکان از بوتاکس کاهش  چین و چروک صورت است. علاوه بر زیبایی تزریق بوتاکس می تواند در موارد دیگر نیز استفاده شود:

  •  تعریق شدید زیر بغل
  • دیستونی دهانه رحم ، یک اختلال عصبی است که باعث اسپاسم شدید عضلات گردن و شانه می شود
  • چشمک زدن که نمی توانید کنترل کنید.
  •  چشمانی که به جهات مختلف نشان می دهند.
  • میگرن مزمن
  •  مثانه بیش فعال

یکی از درخواست ها از مرکز زیبایی دکتر فراهانی تزریق بوتاکس به خطوط عمیق صورت مثل خط خنده و خطوط عمیق پیشانی است. اما باید گفت این خطوط عمیق فقط با تزریق ژل و فیلر قابل درمان است.

درباره تزریق ژل و فیلر در غرب تهران بیشتر بدانید کلیک


اقدامات قبل از بوتاکس

قبل از تزریق بوتاکس لازم است اطلاعات خود را در این زمینه به روز کنید.

 بهتر است از مصرف الکل و مشروبات الکلی حداقل 1 هفته قبل از عمل خودداری کنید.

از مصرف آسپرین برای اینکه خون را رقیق میکند خودداری کنید.

از مصرف داروهای ضد التهاب 2 هفته قبل از درمان به منظور جلوگیری از کبودی خود داری کنید.

ماندگاری تزریق بوتاکس

اثرات تزریق بوتاکس در غرب تهران  3 تا 6 ماه زمان می برد. بعد از این دوره عمل عضلات و تزریق بوتاکس، خطوط و چین و چروک ها دوباره نمایان می شوند و باید مجددا درمان شوند. خطوط و چین و چروک ها اغلب به مرور زمان از شدت کمتری برخوردار می شوند زیرا عضلات کوچک می شوند.


مزایای تزریق بوتاکس در غرب تهران

 استفاده از تزریق بوتاکس در غرب تهران به عنوان یک درمان ایمن و موثر برای کاهش خطوط ریز و چین و چروک استفاده می شود.

تزریق بوتاکس در غرب تهران یکی از پرکاربردترین ابزارها برای مبارزه با علائم پیری و جلوگیری از تشکیل خطوط است. علاوه بر این ، مناطق معمول درمان بوتاکس شامل گردن ، دهان و چشم ها است. با این وجود ، مانند هر روش دیگر ، اقدامات احتیاطی خاصی وجود دارد که باید پس از تزریق بوتاکس در غرب تهران انجام دهید.


اقدامات قبل از بوتاکس

1)دو هفته قبل از درمان بوتاکس ، مصرف دارویی را که می تواند خون را “رقیق” کند (مگر اینکه توسط پزشک تجویز شده باشد) متوقف کنید تا احتمال کبودی پس از بوتاکس را به حداقل برسانید. اگر شما باید از داروهای ضد درد استفاده کنید، تایلنول خوب است.

2)قبل و بعد از درمان هرگز الکل مصرف نکنید.

3)قبل و بعد از درمان آرنیکا را مصرف کنید.

آرنیکا مونتانا، که اغلب به عنوان ساده به آن Arnica گفته می شود، یک گیاه چند ساله و گلدار است که در مکان های آفتابی و در ارتفاعات بالاتر رشد می کند


اقدامات بعد از بوتاکس

1) به مدت 24 ساعت صورت خود را نمالید

همه افراد “مناطق مشکل” خود را دارند و درمان بوتاکس شما به احتمال زیاد در آن منطقه خاص انجام شده است. برای مراقبت های بعدی بوتاکس، باید از مالیدن صورت خودداری کنید یا فشار قابل توجهی روی آن را به مدت 24 ساعت وارد کنید.

2) ورزش کنید

زیبایی درمان های بوتاکس تداخلی در زندگی روزمره شما ایجاد نمی کند. می توانید به قرار ملاقات خود بروید و بقیه روز خود را ادامه دهید، ورزش سبک تا متوسط ​​خوب است، اما ممکن است بخواهید از فعالیت شدید برای چند روز پس از درمان جلوگیری کنید.

3) خوابیدن

سعی کنید روی مناطق تحت درمان نخوابید . اگر  بوتاکس را روی صورت  تزریق کرده اید، ضروری است که به روی صورت نخوابید. این درمان به زمان نیاز دارد تا در عضلات قرار گیرد و دراز کشیدن روی شکم ممکن است از انجام وظیفه خود جلوگیری کند.

استفاده از کیسه یخ در محل که می تواند به کاهش کبودی کمک کند، اما یک بار دیگر با پزشک خود مشورت کنید.
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره همین حالا!