بوتاکس  یک نوروتوکسین است که از  سم بوتولینوم  است. پس از تزریق بوتاکس بین ابرو و دور چشم انتهای عصبی مسدود شده و ماهیچه ها فلج می شوند و حرکت صورت هنگام اخم کردن یا بلند کردن ابروها را محدود می کند. با شل کردن ماهیچه های خاص صورت با چنین حالات واضحی، ظاهر خطوط و چین و چروک های بالای صورت را کاهش می دهد.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس یکی از  روش های  درمان زیبایی پوست است که از سم بوتولینوم برای از بین بردن ظاهر خطوط و چین و چروک های صورت مورد استفاده قرار می گیرد. هزینه های تزریق بوتاکس بین ابرو و دور چشم بسته به محل تزریق و میزان تزریق متفاوت است.

تزریق بوتاکس بین ابرو و دور چشم

چین و چروک های اطراف چشم از جمله مناطقی هستند که  تزریق بوتاکس در آنها بسیار مفید بوده است. موقعیت ابروها تا حد زیادی توسط دو گروه عضلانی مخالف کنترل می شود. گروهی از ماهیچه ها ابروها را پایین می آورند و گروهی دیگر ابروها را بالا می برند. تزریق بوتاکس بین ابرو و دور چشم می تواند به طور موقت ماهیچه هایی را که ابروها را به سمت پایین می کشند شل کند و به ماهیچه هایی که ابرو را بالا می برند اجازه می دهد بدون هیچ مشکلی کار کنند.

تصویر1

بهترین برند بوتاکس

نام تجاری بوتاکس اولین برندی بود که برای درمان چین و چروک به بازار عرضه شد از همین جهت اکثر مردم برای توصیف این د رمان محبوب از نام بوتاکس استفاده می کنند. در حال حاضر سه محصول مختلف در بازار وجود دارد که توسط FDA تأیید شده اند و حاوی همان ماده اصلی سم بوتولینوم نوع A هستند: BOTOX ، Xeomin و Dysport .   بوتاکس معروف ترین و رایج ترین تزریق کننده چین و چروک پاک کننده چین و چروک در صنعت زیبایی و ضد پیری است.

تصویر2

مدت زمان تزریق، بهبودی و ماندگاری بوتاکس

مدت زمان تزریق بوتاکس بین ابرو و دور چشم: اثرات BOTOX در عرض 3 تا 5 روز شروع می شود ، اما بیماران باید 14 روز کامل را منتظر بمانند تا حداکثر نتایج را ببینند. یک تزریق معمولاً 3 تا 4 ماه طول می کشد و نتایج بر اساس بیمار بر اساس ناحیه تحت درمان و دفعات مصرف متفاوت خواهد بود.

بهبودی بعد از تزریق: اکثر افراد ظرف 48 ساعت پس از جلسه بوتاکس بهبود خود را مشاهده می کنند.

ماندگاری بوتاکس: به احتمال زیاد ظرف چند روز تا یک هفته نتایج مطلوب  تزریق بوتاکس بین ابرو و دور چشم را در اطراف چشم مشاهده خواهید کرد. هنگامی که ماهیچه ها شل شدند ، نتایج بوتاکس حدود سه تا چهار ماه دوام خواهد داشت.

راه های ماندگاری بوتاکس

بیمارانی که بین درمان چند ماه منتظر می مانند، ماهیچه ها را قادر می سازند تا به قدرت اولیه خود بازگردند و این امر بر تزریق های اضافی تأثیر می گذارد.

از ورزش در 24 ساعت اول پس از درمان خودداری کنید

از کشیدن سیگار خودداری کنید

قرار گرفتن در معرض آفتاب را محدود کنید.

اخم یا چشمک زدن را محدود کنید.

تصویر3

اقدامات قبل  از تزریق بوتاکس بین ابرو و دور چشم

قبل از تزریق بوتاکس بین ابرو و دور چشم از برخی داروهای خاص خودداری کنید

یک عارضه جانبی شایع پس از تزریق بوتاکس زیبایی کبودی در ناحیه درمان است. در حالی که نمی توانید احتمال کبودی بعد از این تزریق ها را به طور کامل از بین ببرید، ولی  با خودداری از مصرف برخی داروها مانند مسکن هایی مانند آسپرین ، ناپروکسن سدیم (Aleve) و ایبوپروفن (Advil)  برای چند روز، خطر را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

تصویر4

جایگزین های بوتاکس

جایگزین هایی که به جای تزریق بوتاکس می توانید از آن استفاده کنید:

1) پرکننده های پوستی

پرکننده ها چین و چروک های ایستایی را که به دلیل از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست ظاهر می شوند، پر می کنند. برخی از افراد فقط از ویژگی تقویت کننده پرکننده ها اطلاع دارند و نمی دانند که پرکننده ها همچنین می توانند چین و چروک ها را درمان کنند.

2)طب سوزنی

بسیاری درباره طب سوزنی شنیده اند یا حتی تحت آن قرار گرفته اند. زیرا این درمان طب جایگزین شرقی قرن ها است که وجود دارد. قرار دادن سوزن های ریز در نقاط مشخص روی صورت می تواند خاصیت ارتجاعی پوست و آبرسانی آن را بهبود بخشد و منجر به کاهش چین و چروک ها و خطوط ریز شود. طب سوزنی یک درمان طبیعی و دوست داشتنی است.

عوارض بوتاکس

در حالی که بوتاکس ممکن است به چین و چروک زیر چشم شما کمک کند، تزریق بدون خطر نیست. عوارض موقتی مانند افتادگی پلک و برآمدگی چربی در نزدیکی محل تزریق امکان پذیر است. همچنین ممکن است کمی بعد از تزریق درد خفیفی را تجربه کنید.

سایر عوارض احتمالی بوتاکس عبارتند از:

کبودی

سرگیجه

سردرد

تورم  در اطراف محل تزریق

ضعف موقتی عضلات

اشک یا خالی زیر چشم

 

 


۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *