در این مقاله قصد داریم تا بهترین برندهای بوتاکس را به شما معرفی کنیم.

انواع برندهای بوتاکس

در طول دوره های مختلف، انسان ها در تلاش برای زیباتر کردن چهره خود و جلوگیری از پیری زودرس بوده اند. همین تلاش، مسیر را برای ایجاد روش های مختلف، به منظور از بین بردن چین و چروک ها هموار کرده است. یکی از روش هایی که در سال های اخیر، محبوبیت زیادی در میان زیباجویان پیدا کرده، تزریق بوتاکس به نقاط مختلف صورت بوده است. انواع برندهای بوتاکس می توانند جوانی و شادابی پوست را حفظ کرده و از ظاهر شدن چین و چروک های متعدد در ناحیه صورت جلوگیری نمایند. هر چند این روش، به عنوان یکی از روش های جوان سازی چهره در میان زیباجویان مطرح است، اما همانند روش های دیگر دارای مزایا و معایب مختلفی بوده که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

5 تا از بهترین مارکهای بوتاکس :

  • Allergan 
  • AZZALURE 
  • BOCOTURE 
  • XEOMIN
  • DYSPORT

کلیک کنید:

آشنایی با تزریق بوتاکس بین ابرو و دور چشم

برند های بوتاکس

چگونگی تزریق بوتاکس

بوتاکس نوعی پروتئین بوده که پس از تزریق به راحتی می تواند عضلاتِ مسئول چین و چروک را فلج کند. تزریق انواع برندهای بوتاکس با سوزن بسیار ظریف انجام شده و نیازی به بیهوشی یا داروی بی حسی ندارد. البته اگر بیمار، آستانه تحملِ دردِ پایینی داشته باشد، می تواند از پزشک متخصص بخواهد تا نقطه مورد نظر را بی حس کند. معمولا، زیباجویان می توانند نتیجه تزریق بوتاکس را 4 تا 10 روز پس از تزریق آن مشاهده کنند.

کلیک کنید:

اطلاعاتی در مورد تزریق بوتاکس پیشانی

مزایا و معایب بهترین برندهای بوتاکس

بوتاکس به عنوان یک روش زیباسازی چهره، دارای کاربردهای متنوعی می باشد. از جمله ی این کاربردها می توان به درمان سردردهای میگرنی، درمان افتادگی پلک و همچنین درمان انحراف چشم اشاره کرد. بعلاوه، از انواع برندهای بوتاکس برای بالا بردن ابرو و قرینه کردن دو طرف صورت استفاده می شود. حذف چین و چروک چانه، از بین بردن خط اخم و از بین بردن زخم های دردناک نیز از جمله کاربردهای دیگر بوتاکس هستند. همچنین، درمان اسپاسم عضلات صورت و گردن نیز می تواند از دیگر مزایای استفاده از بوتاکس باشد. علاوه بر این، این روش زیباسازی نیازی به بیهوشی نداشته و مراقبت های پس از تزریق آن نیز بسیار ساده است. دوره نقاهت کوتاه و درد کمتر نیز از جمله دلایلی است که افراد را به تزریق بوتاکس تشویق می کند.

در کنار تمام مزایایی که برای تزریق انواع برندهای بوتاکس ذکر شد، معایبی نیز وجود دارد. گاهی ایجاد عارضه هایی مانند کبودی، قرمزی و همچنین درد در محل تزریق بوتاکس، می تواند آزاردهنده باشد. البته اگر تزریق بوتاکس در کلینیک های معتبر زیبایی و توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود، این گونه آسیب ها به حداقل می رسند. همچنین، از دیگر معایب تزریق بوتاکس می توان به بروز عارضه هایی مانند افتادگی ابرو و پلک، بروز مشکلات تنفسی، سخت شدن تکلم و بلع، بی حس شدن صورت و افتادگی لب ها اشاره نمود.

هزینه تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس دارای نرخ مشخصی نبوده و با توجه به شهرت کلینیک زیبایی و تخصص پزشک مورد نظر، برند بوتاکس، مقدار تزریق، تعداد سرنگ های بوتاکس و محل تزریق متفاوت می باشد. برخی برندها به نسبت شهرتی که دارند، از قیمت بالاتری نیز برخوردارند.

انواع برندهای بوتاکس

در حال حاضر، معروف ترین برندهای بوتاکس موجود در بازار، برند مسپورت، نورونوکس، دیسپورت، دیستون، زئومین، میوبلاک، درماتوکس، بوتولاکس، ویستابل، کنیتوکس، ژوو و آزالور می باشند. البته انتخاب بوتاکس مناسب باید با توجه به نوع پوست فرد و تحت نظر پزشک متخصص انجام شود.

برندهای مختلف بوتاکس


۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *